Ապրիլի 20-24-ը ընկած շաբաթվա ընթացքում հեռավար-առցանց աշխատանքն համակարգված և կազմակերպված էր: Այս շաբաթվա ընդացքում ինչպես և նախորդ շաբաթ աշակերտները շատ ոգևորված և մեծ պատասխանատվությամբ էին մոտենում հեռավար դասապատրաստմանը:
9-րդ դասարանի ընտրության խմբում նախ կատարեցինք կրկնություն, լուծեցինք թեստերին վերաբերվող դժվար խնդիրներից, այս շաբաթը նվիրեցինք ընդանուր կրկնության և առավել բարդ խնդիրների լուծմանը:
Նկատելով, որ 10-րդ դասարանի աշակերտները ունեն թերացում պրոգրեսիաների մասին գիտելիքներից, որոշեցինք նորից անցնել պրոգրեսիա: Դասապրոցեսը սկսեցինք 6. ԹՎԱՅԻՆ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ թեմայից, տվեցինք պրոգրեսիայի սահմանումները:
11-րդ դասարանի հետ անցանք 7. ԲԱՐԴ ՖՈՒՆԿՑԻԱՅԻ ԱԾԱՆՑՅԱԼԸ թեման և լուծեցինք թեմային վերաբերվող մի շարք խնդիրներ: Ընդհանուր առմամբ կարելի է համարել, որ այս շաբաթվա դասապրոցեսը շատ օգտակար և հաջողված էր: